سفارش تبلیغ
صبا

مطالبی درباره قارچ و فواید و خواص قارچ در پرورش قارچ

 

مطالبی درباره قارچ و فواید و خواص قارچ در پرورش قارچ خوراک قارچ: دو عدد سیب زمینی متوسط را خرد کرده با روغن تفت می دهیم و قبل از سرخ شدن 300 گرم قارچ و دو عدد فلفل دلمه ای خرد شده را داخل آن ریخته و تفت می دهیم و مقداری پیاز داغ، زردچوبه، نمک، فلفل و یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به آن می افزاییم بعد سه عدد تخم مرغ و در صورت نیاز کمی سیر روی آن می ریزیم بعد از مدت کوتاهی غذای ما آماده است. 11) آبگوشت قارچ: کلیه موادلازم جهت پخت آبگوشت را آماده ساخته و مقدار کمی چربی گوسفند را به آن اضافه کرده و بجای گوشت از قارچ استفاده می نماییم توضیح اینکه حدود سی دقیقه قبل از برداشتن آبگوشت قارچ را با آن مخلوط می کنیم. سالاد قارچ: 200 گرم قارچ را به مدت 10 دقیقه می جوشانیم بعد از سرد شدن تکه تکه کرده و با گوجه فرنگی، خیار و فلفل دلمه ای خرد شده مخلوط کرده و فلفل و نمک و سس مایونز یا آبلیمو به آن اضافه می نماییم. سالاد آماده است.

 

مطالبی درباره قارچ و فواید و خواص قارچ در پرورش قارچ

 

با قارچ خوراکی چه چیزهایی میتوان درست کرد سوپ قارچ: مقدار لازم قارچ را با یک عدد سیب زمینی و یک عدد پیاز متوسط خرد کرده و همراه با دو لیوان آب یا آب گوشت روی اجاق می گذاریم تا کاملا بپزد سپس مقداری ورمیشل، هویج، نمک، فلفل، آبلیمو به آن می افزاییم تا حدود ده دقیقه بجوشد. سوپ آماده است. شامی قارچ: 300 گرم قارچ چرخ کرده را با 150 گرم آرد نخودچی، دو عدد تخم مرغ، یک عدد پیاز رنده شده و به مقدار لازم نمک، فلفل، زردچوبه و جوش شیرین مخلوط کرده و بعد به قطعات کوچک تقسیم نموده و سپس سرخ می کنیم. ساقه های قارچ که دیر پزتر هستند می تواند ماده اولیه جایگزین گوشت چرخ کرده در انواع غذاها باشد.

 

 

کتلت قارچ: 300 گرم قارچ چرخ کرده را با دو عدد سیب زمینی رنده شده و دو عدد تخم مرغ و مقدار لازم نمک، فلفل، زردچوبه و جوش شیرین مخلوط کرده و داخل تابه با روغن سرخ می نماییم. طرز تهیه شامی با استفاده از پودر قارچ: ابتدا 25 گرم پودر قارچ (معادل نصف استکان) را با یک استکان آب مخلوط کرده به مدت دو ساعت کنار می گذاریم تا خوب آب جذب کند سپس به آن یک عدد پیاز رنده شده، یک استکان آرد نخود چی و دو عدد تخم مرغ اضافه کرده خوب هم می زنیم و به آن به مقدار لازم ادویه، پودر آویشن و نصف قاشق چایخوری جوش شیرین را اضافه می کنیم و سپس در روغن داغ سرخ می کنیم.  ترشی قارچ صدفی: ابتدا قارچ ها را به مدت 10 دقیقه در آب جوشانده و بعد آب آن را دور می ریزیم و قارچ ها را داخل یک آبکش پهن می کنیم تا آب اضافی را از دست بدهد، سپس به ازای هر یک کیلو قارچ، یک لیتر سرکه، 50 گرم شکر، 100گرم نمک، چندعدد فلفل سیاه نکوبیده و چندعدد برگ بو را با هم مخلوط کرده و به مدت 5 دقیقه می جوشانیم.